вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Вступ. Науки, що вивчають природу

Вступ. Науки, що вивчають природу
Мета уроку: навчальна: повторити, узагальнити та систематизувати знання
                   про компоненти природи та їхні взаємозв’язки, надані дітям у початковій школі, сформувати загальні уявлення про природні науки, об’єкти їхнього вивчення, внесок у вивчення природи;
                   виховна: виховувати відповідальність за майбутнє природи;
                   розвиваюча: сприяти розумінню ролі природничих знань у повсякденному житті людини, розвивати пізнавальний інтерес до курсу природознавства у 5 класі, допитливість, спостережливість, вміння логічно узагальнювати здобуті знання.
Тип уроку: повторення, узагальнення й систематизації знань.
Методи і методичні прийоми: розповідь, бесіда, прийом “Мікрофон”, прийом “Мозаїка”, прийом “Павучок”, валеологічна хвилинка.
Обладнання й матеріали: таблиця “Природа”, мікрофон, картки для прийому “Мозаїка”.
Хід уроку

І. Організаційний етап
1.Привітання. Знайомство.
2.Структура підручника.
3.Структура робочого зошита.
4.Інструктаж з ТБ.
5.План роботи на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Слово учителя.
-         Пригадайте, що ви дізналися, вивчаючи природознавство в початковій школі.
Прийом “Мікрофон”
         Учні по черзі одним-двома словами називають те, що їм запам’яталося з попередніх уроків природознавства.
Орієнтація на успіх.
Повідомлення теми і мети уроку.
Запис теми.
Завдання уроку. Сьогодні ми встановимо значущість природничих знань для розуміння світу, ознайомимося з науками, які вивчають з різних аспектів довкілля, живу природу. Науки про природу утворюють групу природничих наук.
ІІІ. Узагальнення фактів, понять, явищ
Бесіда за питаннями:
1.Пригадайте, що називають природою?
2.Чому природу поділяють на живу та неживу?
3.Що таке природознавство?
Прийом “Мозаїка”
         Учитель роздає учням картки, на яких вказані елемента природи і неприродні компоненти. 1 картка на парту.
         Починаючи з першого ряду, по ланцюгу, учитель запитує, який елемент вказано на картці. Один з пари учнів зачитує, інший повинен відповісти, компонент якої природи вказано: живої чи неживої. Всі інші – слухають, заповнюють таблицю, зразок якої – на дошці.
         Завдання прийому вказано на дошці.
Жива природа: рослини, тварини, людина, ліс, бактерії, гриби, віруси, лука.
Нежива природа: комета, ґрунт, озеро, море, вітер, дощ, сніг, яр, гори, сонце, зірка.
Валеологічна хвилинка. Запропоновуємо самомасаж. Уявіть, що ви – маленькі Сонечка, промені якого можуть дотягнутися до будь-якої частини вашого тіла. Ці промені – ваші руки. Порядок: третє око, перенісся, ніздрі, скроні, потиличні горби, шийні хребці.
Розповідь учителя
1.Зародження природничих наук.
2.Виокремлення окремих наук.
3.Умовно природничі науки поділяють на дві групи: про живу та неживу природу.
4.Цитата Конфуція про знання.
IV. Закріплення знань.
Прийом “Павучок”
Робота з підручником.
Завдання: користуючись підручником складіть схему “Природознавство та предмети природничого циклу”.
Аналіз результатів. Корекція знань.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Бесіда за питаннями:
1.Що вивчає природознавство?
2.Яке значення для людей мають знання про навколишній світ, для чого нам ці знання?
Аналіз ефективності роботи всього класу на уроці, аналіз повноти і точності відповідей окремих учнів.
VІ. Пояснення домашнього завдання

         §1. Творче завдання (за бажанням): кросворд. Випереджальне завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар