середа, 19 жовтня 2016 р.

Тіла навколо нас. Характеристики тіла, їх вимірювання

Тіла навколо нас. Характеристики тіла, їх вимірювання
Мета уроку: навчальна: сформувати поняття “тіло”, основні характеристики тіла, уявлення про об’єкти, що оточують людину, навички описувати тіло за запропонованим планом, наводити приклади та розрізняти тіла живої та неживої природи;
                   виховна: прививати бережне ставлення до навколишніх тіл у природному середовищі;
                   розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес до курсу природознавства у 5 класі, допитливість, спостережливість, вміння використовувати отримані знання у повсякденному житті, вміння логічно їх узагальнювати.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Методи і методичні прийоми: прийом “Дивуй”, прийом “Словникова робота”, робота з підручником, прийом “Робота з ілюстраціями”, прийом “Практична теорія”, прийом “Мозковий штурм”, прийом “Скарбничка”, розв’язування кросворду.
Обладнання й матеріали: рулетка, лінійка, мірний циліндр, стакан, картопля, м’яч, лінійка, фотографії тіл природи, колекція мінералів.
Хід уроку

І. Організаційний етап
         Повідомлення плану роботи на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань
         Розв’язування кросворду (доопрацювання).
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
         Прийом “Дивуй”
Учитель повідомляє про вагу й довжину різних тіл живих істот.
         Валеологічна хвилинка

            Раз, два — руки вгору,
Три, чотири — руки вниз,
Ми не знаємо про втому,
Сила в спорті — наш девіз!
            Раз, два, три, чотири
— обертаймося щосили.
Ми сьогодні рахували,
Притомились, посідали.
Раз, два, раз, два, раз —
Присідаємо гаразд!
Ми всі вправи закінчили,
Хай і руки відпочинуть!
Руки вгору,
підтягніться — раз, два, раз, два.
Щонайнижче нахиліться — раз, два, раз, два.


Руки за головою.
Діти
повертаються
праворуч,
ліворуч,
розводячи руки
в боки.
Присідають.
Плескають у
долоні над
головою.
Присідають
10 разів.
Інтенсивно
струшують
кистями рук над
головою.
Піднімають
прямі руки
вгору, стають
навшпиньки.
Нахиляються
вперед,
торкаючись
пальців ніг.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Запис теми.
Завдання уроку. Ознайомитися з тілами природи, їх характеристиками.
V. Вивчення нового матеріалу й закріплення знань
         Прийом “Словникова робота”, робота з підручником.
-         Що називають тілами?
с.242 – покажчик термінів. Знайдіть поняття “тіло”, відкрийте відповідну сторінку, на якій є його визначення.
         Прийом “Робота з ілюстраціями”, робота з підручником.
Завдання. Уважно розгляньте рисунки і спробуйте визначити, за якою ознакою можна поділити ці тіла на дві великі групи. (с.20, мал. 10)
Висновок. Тіла: живі (природні) і неживі (штучні).
         Прийом “Практична теорія”. Завдання. Порівняйте м’яч і лінійку. Що між ними спільного й відмінного. Висновок. Ознаки, за якими можна порівняти одне тіло з іншим, називають характеристиками.
         Демонстрація таблиці.
Заповнення схеми “Характеристики тіла”.
         Демонстрації правильних і неправильних тіл.
         Прийом “Мозковий штурм”
Завдання. У який спосіб можна визначити ці характеристики?
Висновок. Виміряти – означає порівняти з еталоном.
         Еталони довжини, ширини, висоти – метр. (мал. 12)
         Еталони ваги – кілограм.
         Еталон об’єму – метр кубічний, або літр.
VІ. Закріплення й систематизація знань
         Прийом “Скарбничка”
Учні самостійно або разом з учителем складають узагальнюючу таблицю.
VІІ. Підсумок уроку
         Користуючись підручником зробіть висновок про тіла навколо нас.
VІІІ. Пояснення д/з

         §4, с.23, № 2 (письмово): пояснити, чому ви обрали таку відповідь.

Немає коментарів:

Дописати коментар