четвер, 20 жовтня 2016 р.

Практичне заняття №2. “Ознайомлення з простим обладнанням для природничо-наукових спостережень та дослідів

План-конспект уроку на тему:
“Практичне заняття №2. “Ознайомлення з простим обладнанням для природничо-наукових спостережень та дослідів”
Мета уроку: навчальна: навчити працювати з простим обладнанням, дати поняття про прилади, що використовують у дослідженнях явищ та об’єктів природи;
                   виховна: виховувати акуратність, послідовність у діях, організованість, толерантність;
                   розвиваюча: розвивати спостережливість та дослідницькі навички, показати значущість процесу вивчення природи людиною в її житті та діяльності, цінність знань та правил поведінки в пироді.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Методи і методичні прийоми: прийом “Власний досвід”, прийом “Дивуй”, прийом “Мікрофон”, прийом “Практична теорія”, робота з підручником, конспектування, розповідь, бесіда, пояснення, валеологічна хвилинка.
Обладнання й матеріали: лупи, бінокль, терези, годинник, секундомір, термометр, лінійка, мірний циліндр, хімічний стакан; гербарії, мікроскоп, кантер; мікрофон.
Хід уроку

І. Організаційний етап
         Повідомлення плану роботи на уроці.
         Аналіз помилок, яких припустилися учні під час виконання завдань практичного заняття №1 й природничого диктанту.
ІІ. Перевірка д/з
         Бесіда за питаннями підручника:
1.Назви методи вивчення природи.
2.Про що можна дізнатися завдяки спостереженню.
3.Чим спостереження відрізняється від експерименту?
         Прийом “Власний досвід”:
-         Порівняйте плоди чи листки різних рослин за розміром, формою, кольором. Використай для цього методи спостереження та вимірювання.
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
         Прийом “Дивуй”
Розповідь за планом:
1) Сучасні одиниці вимірювання.
2) Одиниці вимірювання у стародавніх державах. Приклади (зачитування).
3) Єдина система одиниць – в 90-х роках 18 ст. фр. вченими. Система мір довжини – метрична.
         Що вас здивувало?
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Повідомлення теми і мети заняття. Їх запис в зошит.
2.Інструктаж з БЖД.
3.Прийом “Мікрофон”
         Завдання 1: користуючись підручником, с.14 – с.15, мал.6, 7,8, назвіть найпростіші вимірювальні прилади, з якими ви стикаєтеся у повсякденному житті. Що вони вимірюють?
(Лінійка, ваги, сантиметрова стрічка, мензурка, циліндр, мірний стакан, хімічний стакан, медичний термометр або градусник).
Для чого вони призначені?
(Для отримання кількісної інформації про навколишній світ.)
Бесіда за питаннями:
1) Що об’єднує всі названі вимірювальні прилади? (Є шкала.)
2) Що необхідно визначити на шкалі приладу перед вимірюванням?
Відповідь можна прочитати з п., с.17, завдання №1 зі змісту сторінки природодослідника. (Ціну поділки.)
         Завдання 2: користуючись підручником, с.13, мал.4, назвіть найпростіші збільшувальні прилади, з якими ви знайомі. Що вони збільшують?
         Завдання 3: користуючись підручником, с.16, мал.9, назвіть лабораторне хімічне обладнання. Для чого воно потрібне?
         Валеологічна хвилинка
Станьте рівно, поверніться



І до сонечка зверніться.




А тепер хай всі малята
Пострибають, мов зайчата.




Руки вгору підніміть,
Вдих і видих всі зробіть.






У садку зеленому
яблук нарвемо.




У плетені кошики ми їх складемо.





Ніжки хай потрудяться —


Танок почнемо.
Вправними, бадьорими 
ми всі зростемо.

Випрямляються,
кладуть руки за
голову.

Обертаються
праворуч,
ліворуч,
підносять руки
вгору,

Тримаючи руки
на поясі,
підстрибують на
місці на обох
ногах.

Піднімають
випрямлені руки
вгору, стають
навшпиньки,
дивляться на
руки, опускають їх.

Піднімають
випрямлені руки,
стають
навшпиньки,
імітують
знімання яблук.
Піднявши руки
вгору, 
нахиляються
вперед,
торкаються
пальців ніг.     
Тримаючи руки
на поясі,
тупотять ногами.

Піднімають


V. Застосування знань. Виконання завдань практичного заняття
         Прийом “Практична теорія”
Завдання1. Подивіться на шкалу лінійки, мензурки, термометра та заповніть таблицю. (Зразок – на дошці)
Завдання 2. Виміряйте довжину і ширину свого учнівського столу. Запишіть, зазначивши одиниці виміру. Запишіть вагу власного тіла, в кг. Виміряйте час, за який ти прочитаєш наведені в завданні 3 запитання. (Шаблон – на дошці).
VІ. Підсумок уроку
         Дати розгорнуту письмову відповідь на завдання 3, що і становить висновки до роботи.
         Зверніть увагу на демонстраційну таблицю. Назвіть прилади.
         Аналіз ефективності роботи всіх учнів на уроці.
VІІ. Пояснення д/з

         вивчити §3, доопрацювати висновки до роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар