пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Тіла та речовини у природі (урок-узагальнення)

План-конспект уроку на тему:
“Тіла та речовини у природі (урок-узагальнення)”
Мета уроку: навчальна: повторити та узагальнити знання про тіла і речовини, їх властивості та значення в природі та житті людини;
                   виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності;
                   розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес до курсу природознавства у 5 класі, абстрактне мислення, допитливість, спостережливість, формувати творчі здібності, вміння логічно узагальнювати здобуті знання.
Тип уроку: повторення та узагальнення знань.
Методи і методичні прийоми: розповідь, бесіда, пояснення, валеологічна хвилинка, природознавчий диктант, прийоми – “Інтелектуальна розминка”, “Словникова робота”, “Власний досвід”, “Мій приклад”, “Творча терапія”.
Обладнання й матеріали: таблиця, бланки для самостійної роботи.
Хід уроку

І. Організаційний етап
         Повідомлення плану роботи на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності. Повідомлення завдань уроку
         Сьогодні ми пригадаємо тіла живої й неживої природи, їх склад.
ІІІ. Узагальнення окремих фактів, понять
         Прийом “Інтелектуальна розминка”
1.Що називають природою? Яка вона буває?
2.Що називають тілами? Які ви знаєте тіла?
3.З чого складаються тіла?
4.Які речовини називають простими? Наведіть приклади.
5. Які речовини називають складними? Наведіть приклади.
6.Поясніть, чому простих речовин менше, ніж складних.
7.Чому вода перетворюється на пар та лід?
8.Чому відбувається дифузія?
9.Поясніть відмінність між твердим, рідким і газоподібним агрегатним станом речовини.
10.Що називають органічними речовинами? Наведіть приклад.
11.Що називають неорганічними речовинами? Наведіть приклад.
         Валеологічна хвилинка .Орієнтація на успіх

            Раз, два — руки вгору,
Три, чотири — руки вниз,
Ми не знаємо про втому,
Сила в спорті — наш девіз!
            Раз, два, три, чотири
— обертаймося щосили.
Ми сьогодні рахували,
Притомились, посідали.
Раз, два, раз, два, раз —
Присідаємо гаразд!
Ми всі вправи закінчили,
Хай і руки відпочинуть!
Руки вгору,
підтягніться — раз, два, раз, два.
Щонайнижче нахиліться — раз, два, раз, два.

Руки за головою.
Діти повертаються праворуч,
ліворуч, розводячи руки в боки.
Присідають. Плескають у долоні над
головою. Присідають 10 разів.
Інтенсивно струшують
кистями рук над
головою. Піднімають прямі руки
вгору, стають навшпиньки.
Нахиляються
вперед, торкаючись
пальців ніг.
Прийом “Словникова робота”
Завдання. Загадайте цифру від 1 до 8. Запишіть її на аркуші паперу, виданому для цього виду роботи. Потім дайте визначення того поняття, яке записане під тією цифрою, що загадана.
         Учитель відкриє завдання тільки після того, як усі зроблять свій вибір.
Поняття на дошці:
1) Тіло.                                                     5) Молекула.
2) Речовина.                                             6) Атом.
3) Агрегатний стан.                                 7) Прості речовини.
4) Хімічний елемент.                                8)Суміш.
         Прийом “Власний досвід”
Завдання. Наведіть якомога більше прикладів сумішей, створених природою та людьми.
         Учні письмово доповнюють схему на дошці:
Суміші: природні (…) і штучні (…).
         Прийом “Мій приклад”
Завдання. Наведіть приклади за зразком логічного ланцюжка:
         Тіло – речовина – молекули – атоми ХЕ.
Природничий диктант
1.Рідини не зберігають форми.
2.Тверді тіла не зберігають об’єм.
3.Запах є агрегатним станом речовини.
4.Тіл більше ніж речовин.
5.Атоми всіх речовин однакові.
6.Найменша частинка молекули речовини – це атом.
7.Вода може знаходитися у трьох агрегатних станах.
8.Тіла бувають тільки рукотворні.
9.Речовини входять до складу тіл.
10.Атоми одного виду – це хімічний компонент.
11.Завдання (на дошці): запишіть хімічні символи таких хімічних елементів: оксиген, карбон, гідроген, нітроген.
         Прийом “Творча терапія”
Завдання. Напишіть міні-твір як відповідь на питання на тему “Доведіть єдність природи і людини”.
IV. Підсумки уроку
         Аналіз роботи учнів на уроці.
Учні здають зошити на перевірку.
V. Пояснення д/з

         Закінчити міні-твір, перетворивши його на справжній твір.

1 коментар:

  1. Bet365 Casino & Promos 2021 - JTM Hub
    Full list 제이티엠허브출장안마 of Bet365 사설 바카라 Casino & Promos · Up to £100 in Bet 출장안마 Credits for new customers at bet365. Min 토토 deposit £5. Bet Credits available 1xbet app for use upon settlement of bets to value of

    ВідповістиВидалити