понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Органічні та неорганічні речовини

Органічні та неорганічні речовини”
Мета уроку: навчальна: сформувати уявлення про різноманітність речовин, дати поняття “органічні” й “неорганічні” речовини, показати важливість органічних речовин для розвитку та підтримання життя на Землі;;
                   виховна: виховувати бережне ставлення до довкілля, навички комунікації;
                   розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес до курсу природознавства у 5 класі, абстрактне мислення, допитливість, спостережливість, вміння використовувати наукову лексику, логічно узагальнювати здобуті знання.
Тип уроку: вивчення й первинного закріплення нових знань.
Методи і методичні прийоми: прийом “Дивуй”, валеологічна хвилинка, робота з ілюстраціями підручника й наочної таблиці, прийом “Віршовані рядки”, розповідь з демонстраціями, бесіда, пояснення, прийом “Інтелектуальна розминка”, прийом “Дерево рішень”, прийом “Роблю висновок”.
Обладнання й матеріали: таблиця, макет “Дерево”.
Хід уроку

І. Організаційний етап
         Повідомлення плану роботи на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
         Прийом “Віршовані рядки”
ІІІ. Перевірка д/з. Актуалізація опорних знань
         Бесіда за питаннями
1.Які речовини називають простими?
2.Які речовини називають складними?
3.Наведіть приклади простих і складних речовин.
4.Повідомте про речовину, властивості і будову якої ви з’ясовували. (№5)
         Прийом “Інтелектуальна розминка”
Завдання – на дошці: розподіліть наведені речовини на прості й складні: вода, кисень, метан, озон, водень, оксид алюмінію (ІІІ), вуглекислий газ.
         Валеологічна хвилинка .Орієнтація на успіх

            Раз, два — руки вгору,
Три, чотири — руки вниз,
Ми не знаємо про втому,
Сила в спорті — наш девіз!
            Раз, два, три, чотири
— обертаймося щосили.
Ми сьогодні рахували,
Притомились, посідали.
Раз, два, раз, два, раз —
Присідаємо гаразд!
Ми всі вправи закінчили,
Хай і руки відпочинуть!
Руки вгору,
підтягніться — раз, два, раз, два.
Щонайнижче нахиліться — раз, два, раз, два.

Руки за головою.
Діти повертаються праворуч,
ліворуч, розводячи руки в боки.
Присідають. Плескають у долоні над
головою. Присідають 10 разів.
Інтенсивно струшують
кистями рук над
головою. Піднімають прямі руки
вгору, стають навшпиньки.
Нахиляються
вперед, торкаючись
пальців ніг.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Запис теми.
Завдання уроку. Ознайомитися з різноманітністю речовин.
V. Вивчення нового матеріалу й закріплення знань
         1.З історії класифікації речовин
Прийом “Дивуй”
1) А відомо вам що-небудь про алхіміків?
2) Ким були ці люди? Чим займалися?
         2. Органічні речовини й неорганічні речовини
Розповідь учителя з елементами бесіди
Органічні речовини – це речовини, що містяться у складі організмів живих істот. ОР складаються з атомів Карбону й Гідрогену, Оксигену й Нітрогену. Приклади ОР: природний газ, нафта, жири, цукор, крохмаль, оцет, білки, вуглеводи.
Неорганічні речовини – речовини, до складу яких не входять атоми Карбону. Приклади НР: вода, кисень, азот, алюміній, залізо. Винятки: вуглекислий газ, питна сода, карбонат кальцію.
         Прийом “Демонстрація”
с.34 – с.35 (мал. 24, 25, 26) – наведіть приклади органічних й неорганічних речовин та приклади тіл, створених на їх основі.
         Мал. наочної таблиці: що ви бачите на малюнках. Про що це свідчить?
         3. Значення органічних речовин для живої природи
Розповідь учителя з елементами бесіди
Вуглеводи та жири – природне паливо для організмів тварин і людини.
Білки – ріст й розвиток організму, розмноження.
         4. Навіщо потрібні знання про речовини
Прийом “Дерево рішень”
         З’ясуйте, навіщо людині класифікувати речовини, знати про них.
Результат виноситься на дошку.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
         Прийом “Роблю висновок”
-         Органічні речовини… (обов’язково містять атоми Карбону).
-         Життєво необхідні органічні речовини для людини – це… (білки, жири, вуглеводи).
VІІІ. Пояснення д/з:
-         §7: с. 34 – 35, с.36: сторінка природодослідника: всім, с.36: ознайомитися (за вибором – випереджальне навчання).


Немає коментарів:

Дописати коментар